Bermen worden weer gemaaid

In week 20 (vanaf maandag 11 mei) starten we weer met het maaien van de bermen. Deze bermen liggen vooral buiten de bebouwde kom. 

Wat gaat er gebeuren?

De gemeente maait op plekken waar dat belangrijk is voor de veiligheid en het
gebruik van wegen. Het gaat dan om:

  • uitzichthoeken bij kruisingen (zodat u beter zicht heeft op ander verkeer)
  • recreatieve voorzieningen zoals wandel- en fietspaden
  • halve meterstroken langs wegen en fietspaden

Door deze plekken kort te houden, blijft het overzichtelijk en veilig op de weg.

Aandacht voor natuur

Bermen zijn niet alleen belangrijk voor het verkeer, maar ook voor de natuur. Ze vormen een leefgebied voor insecten, vlinders en andere kleine dieren. In heel Nederland gaat het minder goed met deze dieren, onder andere door het verdwijnen van geschikte leefplekken.

We willen daarom op een natuurvriendelijke manier maaien. Dit doen we onder andere door:

  • hoger te maaien: het gras wordt niet lager dan 12 centimeter gemaaid. Zo blijft er voldoende schuilplek en voedsel voor insecten
  • smaller te maaien: langs de weg maaien we halve meterstroken in plaats van brede stroken. Zo blijft er meer gras en bloemen over waar dieren gebruik van kunnen maken
  • ecologisch beheer: op plekken waar beschermde planten of dieren voorkomen, wordt slechts eens in de twee jaar gemaaid. Zo krijgen deze soorten meer kans om te groeien en zich voort te planten.

Uiteraard zorgen we er altijd voor dat de verkeersveiligheid op deze locaties niet in gevaar komt.

Mogelijke overlast

De werkzaamheden duren ongeveer vier weken. Tijdens het maaien houden we rekening met de veiligheid van weggebruikers. Toch kunt u tijdelijk wat hinder ervaren. Wij vragen hiervoor uw begrip.

Vragen?

Heeft u vragen over deze werkzaamheden? Stuur dan een e-mail naar
[email protected] en zet in het onderwerp 'Maaien bermen'. We helpen u graag verder.