Echt-Susteren heeft een nieuw college en nieuwe raadsleden

Tijdens de raadsvergadering van 7 mei zijn vijf wethouders benoemd en beëdigd. Het college van burgemeester en wethouders bestaat nu uit burgemeester Jos Hessels en de wethouders Hub Meuwissen (PNES), Kim Leurs (PNES), Inge Minkenberg (PNES), Peter Pustjens (CDA) en Geert Frische (CDA). Het nieuwe college is het resultaat van de formatie, waarbij een coalitie is gevormd door de partijen PNES, CDA, DES en Pro. De formatie volgde op de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026.

Continuïteit in het bestuur

Met de benoeming van dit college is gekozen voor continuïteit. De wethouders vervulden hun functie ook al in de vorige bestuursperiode en zetten hun werkzaamheden nu voort. Zo blijft er een stabiele basis voor het uitvoeren van de plannen en besluiten voor de komende jaren.

Nieuw college
Nieuw college van B&W samen met gemeentesecretaris

Nieuwe raadsleden

Omdat de wethouders Meuwissen, Leurs, Minkenberg en Pustjens eerder benoemd waren tot lid van de gemeenteraad, betekent dit dat er vier zetels vrij zijn gekomen. Deze worden opgevuld door de dames Miranda Werson (PNES) en Tiny Lumens (CDA) en de heren Mike Feller (PNES) en Lars Bisschops (PNES).

Nieuwe gemeenteraad
Nieuwe gemeenteraad

Foto's: ZIPS fotografie