Groenonderhoud in oktober
De herfst is weer begonnen. De bladeren vallen van de bomen, siergrassen en bloemstengels drogen uit en de gemeente kleurt oranje, rood en bruin. Op sommige plekken voeren we de komende tijd onderhoud uit. Op andere plekken geven we de natuur de ruimte.
Bladkorven plaatsen
Waar het kan laten we bladeren in plantsoenen liggen. Dit is voeding voor de bodem en dient als schuilplaats voor dieren. Bladeren die op straat of de stoep zijn gevallen, worden opgeveegd. Vanaf half oktober (week 41) zetten we bladkorven op plekken met veel gemeentelijke bomen. Hier kunt u zelf bladeren naar toebrengen. Voor een overzicht van alle bladkorven en meer informatie over het opruimen van herfstbladeren kijkt u op de pagina Bladkorven. Let op: er worden géén extra bladkorven bijgeplaatst.
Bermen maaien
We beginnen vanaf de eerste week van oktober met het maaien van de bermen. De werkzaamheden duren ongeveer vier weken. Door niet alles tegelijk te maaien en soms zelfs een jaar over te slaan blijven er altijd planten staan. Zo blijft het hele seizoen voedsel en beschutting beschikbaar voor insecten, vogels en andere dieren. Op locaties waar goed zicht belangrijk is voor de verkeersveiligheid, maaien we vaker. Op de pagina Maaien en snoeien leest u waar en hoe we maaien.
Bomen en beplanting snoeien
We snoeien bosjes, knotbomen en hagen niet allemaal tegelijk. Dat doen we niet omdat we werk overslaan, maar omdat dit beter is voor dieren. Zo blijven er altijd plekken waar insecten, vogels en andere dieren voedsel vinden en kunnen schuilen. Het snoeien van de bomen wordt uitgevoerd door de Nationale Bomenbank. Op de pagina Bomen leest u meer over wanneer en hoe de bomen onderhouden worden.
Meer informatie
Kijk voor alle seizoenswerkzaamheden op de pagina Overzicht seizoenswerkzaamheden.
