Rondreizende expositie laat kinderen kennismaken met bijzondere dieren
Basisscholen in de gemeente Echt-Susteren krijgen de komende tijd bezoek van een bijzondere expositie over dieren die in onze gemeente leven. Stichting Guacamaya neemt leerlingen mee in de wereld van lokale en soms bedreigde diersoorten.
Interactieve lessen over natuur
De expositie gaat over dieren zoals de ingekorven vleermuis, de korenwolf en de boomkikker. Meester Michael van Stichting Guacamaya vertelt op een interactieve manier over deze dieren, hun leefgebied en het belang van biodiversiteit. Ook krijgen de kinderen tips over wat zij zelf kunnen doen om dieren te helpen, bijvoorbeeld in hun tuin.
Boekje vol verhalen
Na afloop ontvangen de leerlingen een boekje met verhalen over de dieren en hun woonplekken in Echt-Susteren. Zo kunnen zij thuis nog eens nalezen wat ze op school hebben geleerd.
Samen werken aan natuurherstel
De expositie is een initiatief van Stichting Guacamaya en wordt mogelijk gemaakt door de provincie Limburg en de gemeente Echt-Susteren. Het project past goed bij het werk van de gemeente om de natuur te herstellen. In het gebied Haeselaarsbroek werkt de gemeente bijvoorbeeld aan betere leefplekken voor de gewone bronlibel en de boomkikker. De expositie helpt kinderen om de natuur dichtbij huis beter te leren kennen en te beschermen. Later dit jaar is de expositie ook te zien in de nieuwe bibliotheek in Echt.
